Skip navigation.
Вхідна сторінка
Авторський сайт

Інформаційна війна

Дії, початі для досягнення інформаційної переваги шляхом завдання шкоди інформації, процесам, що базуються на інформації і інформаційних системах супротивника при одночасному захисті власної інформації, процесів, що базуються на інформації і інформаційних системах.

Борьба с неправдивой информацией о событиях в Украине - stopfake.org

Популярный сайт с качественной работой журналистов по поиску лживых новостей на росийских телеканалах и сайтах.
StopFake.Org публикует опровержения неправдивой информации относительно событий в Украине в целом и в Крыму в частности.

Struggle against fake information about events in Ukraine

Есть возможность сообщить о фейке.

Статья Как распознать фейк

Соціальний спам або чорний піар (PR) ?

Незвичний (анти)соціальний спам отримую останнім часом.
Спамi кидають у коментарі сайту, напевно з використанням відповідного ПЗi для автоматичної розсилки.

У дописах та профілях (контактах) спамерів відсутні типові засоби комерціалізації розсилки: лінки на сайти, реклама товарів, брендів, прохання надіслати кошти тощо.
У текстах лише негативна інформація про певну маловідому особу, якісь чутки, події у стилі чорного PR.
Попався один текст лише з персональними даними про особу. Як констатація фактів, без пояснень про причину розповсюдження.
Об'єднує цей спам російська мова та типові для росії назви користувачів електронної пошти. Іншої прив'язки до географії автора у текстах немає.

Є дві ідеї чому розсилають подібні повідомлення:
1. Хтось криворукий тестує свої засоби розсилки спамуi.
2. Популярність та вартість спаму у коментарях сайтів впала до рівня розсилки приватних образливих дописів.

UPD
Доповню перелік варіантів:
3. Окремі тексти використовуються як маркер успішності публікації спаму на ресурсі.

UPD
У спам розсилках згадаються ціни 50$-100$ за "сотні тисяч спамерських беклінків" на потрібний web-ресурс.

Про военный конфликт в Крыму. Точка зрения

Доброго времени суток!
Пишу Вам из Украины с просьбой.
С просьбой адекватно оценить ситуацию вокруг действия военных сил РФ в Крыму и не поддерживать военные действия РФ на территории Крыма.

Мои аргументы:
1. На територии Украины сложная ситуация и проходило гражданское противостояние между обществом и властью повлекшее за собой гибель людей http://euromaidansos.org/ru . Хотелось верить, что это все было в прошлом. До ввода войск РФ. Теперь снова обострение ситуации.

2. Действующая власть в Украине (парламент, премьер...) легитимная.
Может не всем она нравится, но она легитимная. Скоро, в мае 2014, пройдут всенародные выборы президента Украины . Мы надеемся выбрать нормального президента помня о прошлых "руководителях". Симпатии общества во всех регионах страны на стороне умеренных политиков уважающих общечеловеческие ценности.
Более красиво сказал Зеленский - http://ru.tsn.ua/video/video-novini/vladimir-zelenskiy-prizval-yanukovicha-vrozumitsya.html?type=2

3. Нашего "президента" можно считать "действующим" или "бывшим", это детали. Доверия к нему нет и народу Украины он никак не поможет. Мне важно, чтобы Вы знали: первое - “президент” сбежал именно в РФ, а не в другую страну, не просто так; второе — сокровища нажитые Януковичем в Украине повергли меня в шок. Как и зачем можно СТОЛЬКО захапать?

Приклад успішної цензури в Інтернет. Китай та Google

Достатньо успішно уряд Китаю здійснює цензуру "китайського" Інтернетi.
Крім всіх інших засобів використовують фільтрацію інформації на рівні пошуківців.
Китайський сервіс Googlei надає корістувачам не просто інші а інколи сильно цензуровані результати.

Приклади:
1 підпало під цензуру
http://opennet.net/google_china/search.php?se=google.com&q1=&q2=site%3Anews.bbc.co.uk
2 не підпало під цензуру (напевно)
http://opennet.net/google_china/search.php?se=google.com&q1=china&q2=

Інформаційна війна та інформаційна зброя

Кілька ввідних робіт на тему "інформаційна зброя".

Для початку дам свою термінологію.
Інформаційна війнаi - дії, початі для досягнення інформаційної переваги шляхом завдання шкоди інформації, процесам, що базуються на інформації і інформаційних системах супротивника при одночасному захисті власної інформації, процесів, що базуються на інформації і інформаційних системах. Основні методи інформаційної вийни - бокування або спотворення інформацийних потоків та процесів прийняття ришень супротивника.

Інформаційна зброяi - сукупність спеціалізованих (фізичних, інформаційних, програмних, радіоелектронних) методів і засобів тимчасового або безповоротного виводу з ладу функцій або служб інформаційної інфраструктури в цілому або окремих її елементів. Основна дія інформаційної зброї - бокування або спотворення інформацийних потокив та процесів прийняття рішень супротивника.

Перша робота
Прокофьєва Д.М. Інформаційна війна та інформаційна злочинність
http://www.crime-research.iatp.org.ua/library/Prokop.htm

Невелике філосовсько-юридичне дослідження. Можна рекомендувати для початку.

Інформаційна війна являє собою цілеспрямовані інформаційні впливи, що здійснюються суб¢єктами вливу на мішені (об'єкти впливу) з використанням інформаційної зброї задля досягнення запланованої мети.
Під впливом розуміється переважно вплив на свідомість людей. Тобто інформаційна зброя - спеціально підготована та подана інформація для цільової групи осіб (назвемо "пропаганда"). Основна зброя такої "війни" - повідомлення засобів масової інформації та нетрадиційних джерел інформації.

Інша робота має більш технічний характер.

Лідія Леонтьєва Інформаційна війна в епоху глобалізації
http://www.ji-magazine.lviv.ua/seminary/2000/sem13-04.htm

Досліджуються загальні аспекти використання інформаційної зброї у контексті "...програмних та апаратних засобів..."

Інформаційна війна розглядає інформацію як окремий об'єкт або як потенційну зброю та вигідну ціль. Інформаційну війну можна розглядати як якісно новий вид бойових дій, активна протидія у інформаційному просторі.

Інформаційна війна – це атака інформаційної функції, незалежно від засобів, які застосовуються. Наприклад, бомбардування АТС або вивід з ладу інформаційно-комп'ютерної системи противника – операція інформаційної війни. При цьому, щоб операція була ефективною, слід виконати наступні дії:

Моделювання інформаційної інфраструктури комп'ютерних мереж та інформаційна безпека

Тарасов Д.О. Моделювання інформаційної інфраструктури комп'ютерних мережi та інформаційна безпека // Інформаційні системи та мережі. Вісник НУ “Львівська політехніка” №464. - Львів 2002. - с. 302-311.

Розглядаються методи побудови моделі інформаційної інфраструктури комп'ютерних мереж, загрози інформаційній безпеці, які виникають внаслідок неавторизованого аналізу інформаційної інфраструктури. Наведено методи захисту від неавторизованих спроб побудови моделі інформаційної інфраструктури.

Syndicate content