Skip navigation.
Вхідна сторінка
Авторський сайт

Конфіденційність

Умова взаємовідносин, за якої деякі відомості не підлягають розголошенню і не можуть бути використані без згоди їх власника.

Сайты, отказывающие пользователям Adblock Plus в доступе, нарушают законодательство ЕС

Сайты, отказывающие пользователям Adblock Plus в доступе, нарушают законодательство ЕС - Согласно экспертам Еврокомиссии, сайты должны запрашивать у пользователей разрешение на запуск скрипта для поиска блокировщиков.

Новым витком в борьбе с блокировщиками рекламы стал отказ популярных сайтов в доступе пользователям, установившим расширения для браузера uBlock Origin, Adblock Plus и пр. Посетители этих ресурсов оказываются перед выбором – деактивировать плагин или оформить платную подписку. Тем не менее, подобная практика может являться нарушением принятых в европейских странах законов в сфере защиты конфиденциальности данных.
...

Класифікація та аналіз безкоштовних програмних засобів стеганографії

Тарасов Д.О., Мельник А.С., Голобородько М.М. Класифікація та аналіз безкоштовних програмних засобів стеганографії // Інформаційні системи та мережі. Вісник НУ “Львівська політехніка” №673. - Львів 2010. - C. 365-374

Економічна безпека та здоровий глузд або економія на ....

Навіяло розмовою з персоналом з ремонтів та заправки офісної техніки.

Окремі підприємства намагаються дуже сильно зекномити. На всьому. Особливо на канцтоварах та папері.

Працівникі часто використовують для чернеткового друку "односторонній папір". Типовим джерелом паперу є інші роздруки (у ВУЗах - реферати студентів :) )

Нажаль від такої економії виникають загрози економічній та інформаційній безпеці підприємства.

Економічна безпека.

Неякісний папір псує дорогі принтери та іншу офісну техніку.
Наприклад:

    погіршує якість друку лазерного прінтера - папір з фарбами (сліди фломастера, ручки ....); папір з залишками клею; папір з обрізаними ножицями краями або з пилом/крихтами/дрібними шматочками паперу
    може привести до суттєвих дефектів друку - папір з отворами та неровною поверхньою

Проблеми інформаційної безпеки громадян України

Дмитро Тарасов. Проблеми інформаційної безпеки громадян України.
Доповідь на засіданні комісії інформатики та кібернетики Наукового товариства ім.Т.Шевченка. Львів. 24 березня 2006 р.

Інформаційна війна та інформаційна зброя

Кілька ввідних робіт на тему "інформаційна зброя".

Для початку дам свою термінологію.
Інформаційна війнаi - дії, початі для досягнення інформаційної переваги шляхом завдання шкоди інформації, процесам, що базуються на інформації і інформаційних системах супротивника при одночасному захисті власної інформації, процесів, що базуються на інформації і інформаційних системах. Основні методи інформаційної вийни - бокування або спотворення інформацийних потоків та процесів прийняття ришень супротивника.

Інформаційна зброяi - сукупність спеціалізованих (фізичних, інформаційних, програмних, радіоелектронних) методів і засобів тимчасового або безповоротного виводу з ладу функцій або служб інформаційної інфраструктури в цілому або окремих її елементів. Основна дія інформаційної зброї - бокування або спотворення інформацийних потокив та процесів прийняття рішень супротивника.

Перша робота
Прокофьєва Д.М. Інформаційна війна та інформаційна злочинність
http://www.crime-research.iatp.org.ua/library/Prokop.htm

Невелике філосовсько-юридичне дослідження. Можна рекомендувати для початку.

Інформаційна війна являє собою цілеспрямовані інформаційні впливи, що здійснюються суб¢єктами вливу на мішені (об'єкти впливу) з використанням інформаційної зброї задля досягнення запланованої мети.
Під впливом розуміється переважно вплив на свідомість людей. Тобто інформаційна зброя - спеціально підготована та подана інформація для цільової групи осіб (назвемо "пропаганда"). Основна зброя такої "війни" - повідомлення засобів масової інформації та нетрадиційних джерел інформації.

Інша робота має більш технічний характер.

Лідія Леонтьєва Інформаційна війна в епоху глобалізації
http://www.ji-magazine.lviv.ua/seminary/2000/sem13-04.htm

Досліджуються загальні аспекти використання інформаційної зброї у контексті "...програмних та апаратних засобів..."

Інформаційна війна розглядає інформацію як окремий об'єкт або як потенційну зброю та вигідну ціль. Інформаційну війну можна розглядати як якісно новий вид бойових дій, активна протидія у інформаційному просторі.

Інформаційна війна – це атака інформаційної функції, незалежно від засобів, які застосовуються. Наприклад, бомбардування АТС або вивід з ладу інформаційно-комп'ютерної системи противника – операція інформаційної війни. При цьому, щоб операція була ефективною, слід виконати наступні дії:

Автореферат. Моделювання системи захисту інформації у реляційних баз

На прохання відвідувачів розмістив автореферат дисертації.

Формат PDF. Українська мова.

Допускається часткове цитування за умови збереження авторства та посилань на http://dtarasov.net

Перед скачуванням бажано ознайомитись з реляційною алгеброю, information leak і іншими занудними речами. "Круті хакери" можуть не качати.

Коротко про автореферат

Тарасов Д.О. Моделювання системи захисту інформаціїi у реляційних базах даних.

Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук. Спеціальність 01.05.02 – “Математичне моделювання та обчислювальні методи”. Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України

Формальні моделі систем захисту інформації реляційних баз даних

Тарасов Д.О. Формальні моделі систем захисту інформаціїi реляційних баз данихi // Інформаційні системи та мережі. Вісник НУ “Львівська політехніка” №489. - Львів 2003. - с. 296-306.

У статті розглянуто формальні моделі систем захисту інформації реляційних баз даних та методи їх реалізації. Запропоновано нову формальну модель захисту інформації реляційної БД.

Syndicate content