Skip navigation.
Вхідна сторінка
Авторський сайт

Bibliometrics

Bibliometrics

Чи можна виміряти науку, або про істинність і похибки наукометрії

Чи можна виміряти науку, або про істинність і похибки наукометрії [Текст] : [розмова з доц. каф. соц. комунікацій та інформ. діяльн. Д. Тарасовим / спілкувалась І. Шутка] // Аудиторія. - 2012. - 11-17 жовт. - чис. 29. - С. 6.

Фрагмент публікації :

...
— Як виглядає Україна у наукометричних базах даних?
— Результати аналізу Scopus’а, проведеного НБУВi, не на користь України. Як відомо, наші виші є у різних рейтингах, зокрема рейтингу Webometricsi, для якого використовуються дані Scopus. Політехніка представлена у Scopus журналом Сhemistry and Chemical Technology і кількома англомовними конференціями.
У деяких країнах пробують робити національні рейтинги наукових видань. У Росії це Російський індекс наукового цитування, в Україні — проєкт НБУВ. Але це не є офіційний державний рейтинг, радше спроба щось зробити в цьому напрямі. Якщо Scopus аналізує публікації і кількісні ознаки намагається перевести в якісні, то НБУВ орієнтується на формальні ознаки, як наявність доктора наук у редколегії видання, англомовні анотації тощо. Крім цього, в основі її рейтингу — дані Scopus’a, що інколи просто не відповідають дійсності, — тож помилок не уникнути.
— Тобто можна сказати, інформація наукометричних баз данихi певною мірою є відносна?

Syndicate content