Skip navigation.
Вхідна сторінка
Авторський сайт

Доступність

Доступність

Досвід вирішення проблем перенавантаження системи дистанційного навчання під час карантину

Тарасов, Д. and Пелещишин, О., 2021. Досвід вирішення проблем перенавантаження системи дистанційного навчання під час карантину. Інформація, комунікація, суспільство 2021, p.118-119.

Проведено огляд практичної реалізації механізмів доступу користувачів до ВНСi університету на прикладі системи дистанційного навчання Moodlei. З'ясовано, що однією з ознак навчального процесу є його керованість, яка передбачає можливість планування та проектування навчального процесу. Розглядаються практичні питання, пов'язані з адмініструванням віртуального навчального середовища (ВНС) університету з точки зору організації та диференціації прав доступу різних категорій користувачів. Обговорено основні принципи адміністрування ВНС університету щодо поділу рівнів доступу до окремих елементів системи для різних ролей відповідної категорії користувачів.

Ключові слова: learning management system, LMSi, система дистанційного навчання, дистанційне навчання, карантин, оптимізація навантаження систем.

The article considers the features of learning management system during quarantine. The problems of rapid technology change are considered. Possibilities of LMS load optimization are described.

Проблеми інформаційної безпеки громадян України

Дмитро Тарасов. Проблеми інформаційної безпеки громадян України.
Доповідь на засіданні комісії інформатики та кібернетики Наукового товариства ім.Т.Шевченка. Львів. 24 березня 2006 р.

Приклад успішної цензури в Інтернет. Китай та Google

Достатньо успішно уряд Китаю здійснює цензуру "китайського" Інтернетi.
Крім всіх інших засобів використовують фільтрацію інформації на рівні пошуківців.
Китайський сервіс Googlei надає корістувачам не просто інші а інколи сильно цензуровані результати.

Приклади:
1 підпало під цензуру
http://opennet.net/google_china/search.php?se=google.com&q1=&q2=site%3Anews.bbc.co.uk
2 не підпало під цензуру (напевно)
http://opennet.net/google_china/search.php?se=google.com&q1=china&q2=

Інформаційна війна та інформаційна зброя

Кілька ввідних робіт на тему "інформаційна зброя".

Для початку дам свою термінологію.
Інформаційна війнаi - дії, початі для досягнення інформаційної переваги шляхом завдання шкоди інформації, процесам, що базуються на інформації і інформаційних системах супротивника при одночасному захисті власної інформації, процесів, що базуються на інформації і інформаційних системах. Основні методи інформаційної вийни - бокування або спотворення інформацийних потоків та процесів прийняття ришень супротивника.

Інформаційна зброяi - сукупність спеціалізованих (фізичних, інформаційних, програмних, радіоелектронних) методів і засобів тимчасового або безповоротного виводу з ладу функцій або служб інформаційної інфраструктури в цілому або окремих її елементів. Основна дія інформаційної зброї - бокування або спотворення інформацийних потокив та процесів прийняття рішень супротивника.

Перша робота
Прокофьєва Д.М. Інформаційна війна та інформаційна злочинність
http://www.crime-research.iatp.org.ua/library/Prokop.htm

Невелике філосовсько-юридичне дослідження. Можна рекомендувати для початку.

Інформаційна війна являє собою цілеспрямовані інформаційні впливи, що здійснюються суб¢єктами вливу на мішені (об'єкти впливу) з використанням інформаційної зброї задля досягнення запланованої мети.
Під впливом розуміється переважно вплив на свідомість людей. Тобто інформаційна зброя - спеціально підготована та подана інформація для цільової групи осіб (назвемо "пропаганда"). Основна зброя такої "війни" - повідомлення засобів масової інформації та нетрадиційних джерел інформації.

Інша робота має більш технічний характер.

Лідія Леонтьєва Інформаційна війна в епоху глобалізації
http://www.ji-magazine.lviv.ua/seminary/2000/sem13-04.htm

Досліджуються загальні аспекти використання інформаційної зброї у контексті "...програмних та апаратних засобів..."

Інформаційна війна розглядає інформацію як окремий об'єкт або як потенційну зброю та вигідну ціль. Інформаційну війну можна розглядати як якісно новий вид бойових дій, активна протидія у інформаційному просторі.

Інформаційна війна – це атака інформаційної функції, незалежно від засобів, які застосовуються. Наприклад, бомбардування АТС або вивід з ладу інформаційно-комп'ютерної системи противника – операція інформаційної війни. При цьому, щоб операція була ефективною, слід виконати наступні дії:

Автореферат. Моделювання системи захисту інформації у реляційних баз

На прохання відвідувачів розмістив автореферат дисертації.

Формат PDF. Українська мова.

Допускається часткове цитування за умови збереження авторства та посилань на http://dtarasov.net

Перед скачуванням бажано ознайомитись з реляційною алгеброю, information leak і іншими занудними речами. "Круті хакери" можуть не качати.

Коротко про автореферат

Тарасов Д.О. Моделювання системи захисту інформаціїi у реляційних базах даних.

Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук. Спеціальність 01.05.02 – “Математичне моделювання та обчислювальні методи”. Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України

Специфічні для СУБД, загрози захисту інформації

Тарасов Д.О. Специфічні для СУБДi, загрози захисту інформаціїi // Защита информации: Сборник научных трудов. – Киев: НАУ, 2001. с.53-60

Syndicate content