Криптосистеми на еліптичних кривих або популярна криптографія
Останні рік - два, помітний значний ріст кількості статей у наукових виданнях та виступів на конференціях по темі захист інформації та криптографія.
Особливою популярністю користуються теми доповідей:
Інколи доповідь по такій комплексній та складній темі як захист інформації та точній і делікатній темі криптографія перетворюється на невнятне бурмотіння недоведених тверджень.
Доводиться спостерігати наукові доповіді у галузі криптографіїi (навіть на вузькопрофільних семінарах) де доповідач не тільки не володіє математичним апаратом, а і не володіє означеннями по темі доповіді. Про якість "порівняння надійності [...]" взагалі не йдеться.
Складається враження, що криптографія стає чарівним словом яке корисно включати у тему доповіді для проштовхування своїх статей та виступів.
Маємо те, що маємо
Потрібно виходити з того, що криптографіяi (шифрування) не є предметом детального дослідження у жодному з принаймні Львівських університетів - тому термінологія і математичний апарат ще не цілком визначені.
З іншої сторини в Україні інформація ще не є такою дорогою, щоб її захист коштував великих грошей, потрібних для розвитку науки.
Дослідження криптографії у Львові
У Львові є фахівці які займались дослідженнями у галузі криптографіїi щє з радянськіх часів. Термінологія і математичний апарат легко доступні бажаючому стати фахівцем. Матапарат випробуваний. Термінологія є. Принаймні англійська та російська. З українською суттєвих проблем немає.
Спецкурси "Криптографія" викладають у багатьох Львівських ВУЗах.
Є викладачі які читають відповідні курси, аспіранти які ніби пишуть дисертації...
Деякі львівські ВУЗи займаються науково-дослідними роботами у галузі криптографії та захисту інформаціїi...
Але тенденція виступів для "галочки" подана тут досі зберігається. :(
Існує такий проект - проект
Існує такий проект - проект Ейлера (http://projecteuler.net/). На ньому розглядаються, зокрема, питання близьки до криптоалгоритмів.
На окремі задачі відповідають не більше 300-400 користувачів з 342007 зареєстрованих (на день коментаря). Думаю, серед усіх праць вітчізняних вчених (з довільної галузі, да і не тільки вітчізняних) пропорційно, тобто близько 1/1000 робіт є досягненнями, якими не соромно поділитись зі світом. Чому криптографіяi має бути винятком?..
Додати новий коментар